OPOWIEŚĆ O PROROKU JONASZU Biblia dla Dzieci na CD
Zamów w Księgarni Religijnej

Pewien prorok o imieniu Jonasz dostał od Boga zadanie. Miał iść do wielkiego miasta Niniwa i przepowiedzieć jego mieszkańcom, że jeśli się nie nawrócą, ich miasto czeka zagłada. Jonasz jednak wystraszył się. Wsiadł na okręt płynący do miasta Tarszisz i postanowił uciec.
Bóg jednak sprawił, że na morzu rozszalała się straszliwa burza. Wiatr wyjąc rzucał statkiem Jonasza jak łupiną orzecha. Wściekłe, spienione fale przetaczały się po pokładzie, zalewając ludzi i pomieszczenia. Wszyscy na statku byli przemoczeni do suchej nitki, a w ustach mieli sól ze słonej morskiej wody. Na domiar złego statek zaczął trzeszczeć i lada chwila mógł się rozlecieć. Jonasz zrozumiał, że Bóg gniewa się na niego za jego nieposłuszeństwo. Przyznał się załodze statku do swojej winy i poprosił, by wyrzucono go do morza.
Kiedy tak uczyniono wiatr ucichł i fale uspokoiły się. Jonasz jednak nie utonął, ponieważ Bóg postanowił dać mu drugą szansę. Nadpłynął wieloryb i połknął go. Jonasz znalazł się w jego brzuchu niczym w wygodnej kabinie na statku. Podziękował Bogu za ocalenie i obiecał, że zrobi, co Bóg mu nakazał.
Po kilku dniach wieloryb wyrzucił go na brzeg i Jonasz poszedł do Niniwy. Ostrzegł jej mieszkańców, a mieszkańcy się nawrócili.
Bóg kolejny raz okazał swoje miłosierdzie i nie zniszczył miasta, ponieważ kocha wszystkich ludzi i cieszy się, kiedy wracają na dobrą drogę.
Stworzenie Świata Adam i Ewa Kain i Abel Arka Noego
Wieża Babel
Abraham Jakub i Ezaw Józef Mojżesz Samuel
Dawid i Goliat
Daniel w jaskini lwów