Ciekawsze postaci występujące w grze

Poniżej prezentujemy ważniejsze lub ciekawsze postaci występujące w grze. Sceneria "Być uczniem Jezusa" jak na miasteczko, w którym dzieje się akcja, roi się od różnorakich postaci mniej lub bardziej ważnych dla opowiadanej historii. Tutaj nawet zwykły przechodzień ma coś interesującego do powiedzenia, warto więc przyjżeć im się bliżej.

Bohater gry

postać gracza Rezolutny, nieduży gabarytowo, ale za to wielki sercem i duchem chłopak (tak na oko to ma ze 13 lat, nie więcej), zwany w miasteczku „Gościem” - bo jest tu przejazdem, a poza tym to nie byle kto! Jego dobre serce i żarliwa wiara, a przy tym spora wiedza mogłyby przyćmić największego miejscowego „mocarza wiary” - kowala. Kierując poczynaniami gracza za pewne dowiecie się sporo o Jezusie.

Św. Piotr

postać św. Piotra Piotr jest jednym z apostołów naznaczonym przez Pana Jezusa do przewodnictwa gminom chrześcijańskim. Przypadek (a może nie) sprawił, że dotarł do miasteczka w którym dzieje się akcja naszej gry, aby głosić Dobrą Nowinę i nawrócić kilka zbłąkanych owieczek, a chrześcijan umocnić w wierze. Niemałą rolę w tej Ewangelizacji odgrywa też nasz bohater. Więcej informacji o Św. Piotrze znajdziecie tutaj, w rozdziale jemu poświęconym.

Aptekarz

postać zielarza Jeśli graliście w poprzednią grę, Być Uczniem Jezusa, pamiętacie zapewne, że aptekarz niespecjalnie znał się na sztuce aptekarskiej, za to bardzo interesował się marketingiem i zarządzaniem. Niestety, tak jak i w dzisiejszych czasach, większość specjalistów od marketingu kończy na targu (dawnym supermarkecie) albo w urzędzie pracy jako bezrobotny. Ponieważ nasz farmaceuta ma większe ambicje (a powiatowych urzędów pracy w tamtych czasach jeszcze nie było), przeniósł się do nowego miasteczka aby tu rozkręcić biznes aptekarski. Efekty jego działań widać od razu – apteka świeci pustkami a jedynym klientem, bywa czasem gracz. No ale za to specjalnością aptekarza jest obecnie najnowszy hit, chlorowodorek benzydaminy w sprayu do nosa, problem w tym, że nikt nie poznaje się na epokowym wynalazku.

Kowal

postać kowala Fanatyk religijny i jego zdaniem tak prawy, że aż samozwańczo nazywa siebie „Mocarzem Wiary”. Jednak i on ma na swoim sumieniu niemałe grzechy i pycha nie jest tu najważniejszą z jego przewin. Namówienie kowala na odwiedziny u Piotra i rozmowę z apostołem będzie dla Was nie lada wyzwaniem.

Jeremiasz

postać Jeremiasza Niezwykle barwna i ciekawa postać. Z pozoru miejscowy hulaka i pijaczek, którego interesują wyłącznie alkohol i wybryki przeciw uznanym normom moralnym – na szczęście to tylko pozory, bo grubą skórą kryje się uczynny i wszystko wiedzący człowiek. I chyba nie bez podstaw Piotr naucza przed domem właśnie Jeremiego. Zawsze pytajcie Jeremiasza, gdy nie wiecie jak pchnąć rozgrywkę dalej – jako obyty w miejscowym świecie ma wiele ciekawych informacji, z którymi lubi się dzielić.

Ogrodnicy

postacie ogrodników Znana w całym miasteczku para nierozłącznych przyjaciół, którzy za punkt honoru obrali sobie kłótnie o kwiaty, zioła lub inne upiększające miejski ogród rośliny. Jako postacie znane z poprzedniej części, Być Uczniem Jezusa, kłócą się w przezabawny sposób a z ich pomysłów na ogród miejscowy, można by zbudować niejeden ogród wiszący Semiramidy lub kompletnie przebudować cesarski ogórd na wyspie Capri. Warto posłuchać ich sporów, oj warto.

Cieśla

postać ciesli Gbur i mruk jakich mało. Nieustannie pochłonięty pracą, nie ma czasu dla nikogo a klientów zbywa krótkim "oj, bo Cię puknę" - tylko nie wiadomo czy mówi do klienta czy do kłody, którą namiętnie obrabia dłutem, piłą albo innym wiertłem. Postać wydawałoby się kompletnie nieciekawa, ale to miłośnik szarad i zagadek. Rozwiąznie jego zagadki będzie ostateczną łamigłówką gry.

przykładowy obrazek z gry