Przygodziaki Gra Rodzinna

Gra Rodzinna Przygodziaki to propozycja dla każdego kto chciałby miło spędzić czas z rodziną, równocześnie lepiej się wzajemnie poznając.

W tej grze nikt nie przegrywa – nie jest to gra rywalizacyjna. Cała rodzina zdobywa punkty wspólnie rozwiązując różne zadania i odpowiadając na pytania. W grze może uczestniczyć nawet do 20 graczy i może w nią zagrać nawet trzyletnie dziecko.

Przygodziaki gra rodzinna zawartość pudełka
Zawartość gry rodzinnej Przygodziaki

Celem gry jest lepsze poznanie siebie nawzajem – gra uczy komunikacji rodzinnej. Odpowiadając na pytania znajdujące się na kartach gry dzielicie się swoimi spostrzeżeniami, pomysłami i marzeniami, a słuchając bliskich, możecie dowiedzieć się o nich wielu ciekawych rzeczy. 

Pudełko Planszowa Gra Rodzinna Przygodziaki
Przygodziaki Gra Rodzinna – pudełko

PRZYKŁADOWE ZADANIA
Jak zatytułowalibyście film o waszej rodzinie?
Wstań i przyjmij jakąś dziwną pozę, a inni niech spróbują stanąć tak samo i nie ruszać się przez 10 sekund.
Wybierz osobę, która dokończy zdanie – „Nasza Rodzina jeszcze nigdy…”
Wymieńcie 3 plusy bycia dzieckiem.
Przez pół minuty stój na jednej nodze z książką położoną na głowie.

Planszowa gra rodzinna Przygodziaki tył pudełka
Planszowa gra rodzinna Przygodziaki tył pudełka

ROZGRYWKA 
Gracze wybierają karty. Po jednej stronie każdej z nich widnieje krótki opis zdarzenia, a po drugiej związane z nim pytanie lub zadanie do wykonania. Sami decydują, czy będą mówić, czy działać; czy zrobią coś samemu, czy we współpracy z innymi. Zbierają punkty i posuwają się pionkiem po planszy.
Przy odrobinie szczęścia zdobędą ekstra pionki albo wylosują kartę z bonusem, czyli dodatkowymi punktami.

Opinie ekspertów o grze Przygodziaki

„Gra jest pretekstem do spotkania ludzi, którzy są dla siebie ważni i chcą dowiedzieć się o sobie więcej, a jednocześnie w fajnej atmosferze spędzić wspólnie czas. Na tle podobnych wyróżnienia tę grę fakt, że oparta jest na kooperacji, więc wszyscy jako drużyna dążymy do zdobycia jak największej liczby punktów. Istotny dla mnie jest także fakt, że większa liczba graczy nie wpływa znacząco na przedłużenie się czasu gry. Mimo, że gra skierowana jest głównie do rodzin, (…) może być świetną grą integracyjną dla grup, które nie koniecznie są związane ze sobą pokrewieństwem. Zapewne sięgną po nią przede wszystkim te rodziny, w których nie ma problemów z komunikacją. Natomiast wspaniale byłoby, by trafiła również w ręce tych, gdzie stosunki między jej członkami potrzebują pozytywnej zmiany i wsparcia. „

Anna Karcz psycholog dziecięcy, specjalista terapii pedagogicznej, autorka serwisu Emocje Dziecka

” Ta planszówka jest niezwykła z kilku względów. Po pierwsze, grając w nią, jesteśmy jedną drużyną- tu nie ma rywalizacji, liczy się współpraca 👍. Po drugie, stworzona została z myślą o zbliżeniu do siebie członków rodziny 👍. Po trzecie, podczas rozgrywki trzeba ze sobą rozmawiać i otworzyć się przed bliskimi- dzielić się swoimi wspomnieniami, uczuciami, ale też i jest to okazja do zaprezentowania swoich umiejętności, talentów i pomysłów 👍.
Po czwarte, grać można już z trzylatkami- zasady są bardzo proste 👍. Po piąte, plansza jest ciekawie skonstruowana- wykorzystano do niej obie otwierane części kartonowego pudełka i połączono mostem, przez który wiedzie trasa do mety 👍. I w końcu szósty powód niezwykłości tej gry jest taki, że można ją wykorzystać do integracji paczki przyjaciół lub- co ja uczyniłam- grupy terapeutycznej.”

Agata Kujawska nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, pedagog, autorka znanego blogu Odkrywcza Mama

„(…) miałam okazję zagrać w Przygodziaki w rodzinnym gronie. Muszę przyznać, że był to bardzo fajnie spędzony czas. Wszyscy się świetnie bawiliśmy odpowiadając na pytania i wykonując zadania. Gra wywołuje wiele zabawnych sytuacji, ale też pozwala na chwile refleksji. Byłam zaskoczona, bo mimo, że dużo rozmawiamy ze sobą w rodzinie, to jednak w trakcie rozgrywki, dowiedziałam się kilku nowych rzeczy o domownikach. Tak więc potwierdzam – gra pomaga w budowaniu (lub pogłębianiu) rodzinnych relacji. „

Miłka Włodarczyk autorka blogu rodzicielskiego Piękne Rzeczy

Miłej zabawy!

Link do Księgarni, gdzie można nabyć grę Przygodziaki:

https://sklep.pasterz.pl/przygodziaki-gra-rodzinna-p-6977.html

Przygodziaki Gra Rodzinna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry