slajd z gry nr 1 slajd z gry nr 2 slajd z gry nr 3 slajd z gry nr 4

O grze

okładka gry Przygoda ze Świętym Piotrem

Do jednego ze starożytnych miasteczek Galilei przybywa święty Piotr, jeden z dwunastu apostołów Jezusa. Dołącz do niego i podejmij czekające na ciebie wyzwania. Na twojej drodze pojawią się różnorodne zadania, tajemnice i zagadki, które umożliwią ci odnalezienie kluczy do kolejnych etapów gry. Przeszukaj zakamarki w mieście, antyczne uliczki, podziemne korytarze i niezwykłe domy. Spotkasz tu ludzi, którzy ci pomogą, ale bądź czujny, bo są i tacy, którzy spróbują pokrzyżować twoje plany.

Kolejnych siedem etapów gry łączy w sobie cechy edukacji i rozrywki. Gra ukazuje świat biblijny, jego tradycję i kulturę, opowiada o Panu Jezusie, a także przybliża postać Piotra Apostoła. W miasteczku znajduje się port, targ i kilka placów. Na podwórkach odnaleźć można studnie i piece do wypiekania chleba, gliniane dzbany i kamienne żarna. Dzieci bawią się ze sobą lub pilnują łodzi, a większość dorosłych zajętych jest pracą (kowal, cieśla, kupiec, sprzedawcy, ogrodnicy). Dołączona do gry mapa ułatwia poruszanie się po miasteczku i pomaga odnaleźć miejsca, w które należy dotrzeć, podczas wykonywanej misji.

Przygoda, która rozpoczyna się z pozoru bardzo zwyczajnie, wkrótce poprowadzi gracza do miejsc niesamowitych i wydarzeń bardzo dziwnych i tajemniczych. Z minuty na minutę wydarzenia w miasteczku staną się coraz bardziej wciągające, a rozwikłanie zadań z pewnością przyniesie sporą satysfakcję.

W dobie gier epatujących przemocą i nie wymagających myślenia, ta gra posiada walory edukacyjne a różnorodne zagadki, minigry i zwroty akcji są niemałym wyzwaniem dla młodego umysłu. Warto zagrać dla niebanalnych dialogów okraszonych humorem i odtwarzanych przez profesjonalnych aktorów jaki i znaną piosekarkę Annę Marię Jopek. Przygoda ze Św. Piotrem to ciekawa i warta uwagi pozycja na rynku multimediów gwarantujaca ciekawą rozrywkę dla dzieci ale i całej rodziny.

przykładowy obrazek z gry